Arsa

Projeli Arsa Satışları Hız Kazanıyor!

Projeli arsa terimi özellikle son yıllarda oldukça popüler. Talebin yüksek olması, artan konut fiyatlarına karşın düşük rakamlarla yatırım yapılabilmesi ve yatırımcı gözünde oldukça güvenilir bulunması bunun başlıca nedenlerinden. Böyle bir talebin doğal sonucunun markalı, projeli arsaların artması olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, arsa yatırımına artan ilgi nitelikli proje talebini ve arzını da arttırıyor.

Arsa Yatırımına Olan İlgi

Gayrimenkul sektöründe hizmet veren markalar da bu alanda harekete geçti. En kârlı yatırımlar arasında gösterilen ve her geçen gün ilginin arttığı arsa satışlarından pay almak için bu sektöre adım atıyorlar.
Türkiye’de arsa satışlarına olan yüksek ilgi popülaritesini hiç yitirmiyor. Bu alandaki yatırımların karlılık oranını yükseltirken sektöre ilginin de artmasına neden oluyor.
Kovid-19 salgını sonrası insanların büyük şehirlerden uzaklaşmak istemesi, yüksek getiri sağlaması, düşük rakamlarla yatırım yapılabilmesi, konut fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle daha düşük rakamlarla yatırım yapılabilmesi gibi sebeplerle arsa yatırımına olan yüksek ilgi devam ediyor.
Nitekim geçtiğimiz Ocak ayında konut satışları 98 bin düzeyinde seyrederken, başını arsanın çektiği konut dışı gayrimenkul satışları 139 bin adetle son aylarda olduğu gibi yeni bir rekor kırmış oldu.

Projeli Arsa Yönelimi

Arsa ve araziye talebin yüksek olması maalesef suistimalleri de beraberinde getiriyor. Yüksek getiri sağlamak isteyen yatırımcılar zaman zaman kötü niyetli kimseler tarafından dolandırılabiliyor. Veya iyi araştırma yapılmadığı, bir uzmana danışılmadığı durumlarda yatırımlar istenilen sonuçları vermeyebiliyor. Bu faktörler sektördeki güvenilir markalara ve nitelikli projelere olan talebi her geçen gün arttırıyor.
Projeli arsalar; site hayatı, sosyal donatı alanları, güvenlik, otopark vb. birçok avantajı beraberinde getiriyor. Dolayısıyla yatırımcılara planlanmış, nitelikli ve altyapısı hazır arsa projeleri ortaya çıkıyor.
Arsago olarak bizler de sektöre yön veren, yeni nesil arsa yatırım fırsatları sunan bir firma olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına etkin, sonuç odaklı ve profesyonel çözümler üretiyoruz. Nitelikli arsa projelerimiz ile doğayla iç içe, tiny house konseptine uygun yaşam fırsatları sunuyoruz. Siz de projelerimiz ile ilgili detaylı bilgi için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.