2023

Arsago Daire Garantili Arsa Projeleri

Kıbrıs Geçitkale Vista

Kuzey Kıbrıs'ın en çok yatırım alan bölgelerinden biri olan  Geçitkale yalnızca yatırımcıların değil büyük inşaat şirketlerinin de dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçitkale'de biten, inşaatı devam eden ve yeni başlayacak birçok büyük proje mevcut. İskele Long Beach'e yalnızca 16 km uzaklıktaki Geçitkale İskele bölgesinden sonra en çok değerlenen bölgeler arasına girdi.

Arsago, Kıbrıs Geçitkale'de tamamlanan daire garantili üç projesinden sonra yine fevkalade önemli ve stratejik bir noktada daire garantili Vista projesini "bugün arsa yarın daire" mottosuyla arz ediyor. Toplam 240 adet arsa payı olan projede hisse sahipleri 165 m² net alana sahip olacaklar. Arsago'nun Geçitkale Vista projesi  Noyanlar Grup'un Olea proje alanına sınır ve komşu konumdadır. 

Neden GEÇİTKALE?

Neden Kıbrıs? Kamu ve özel yatırımlarla her geçen gün değer kazanan, jeopolitik öneme sahip olan Kıbrıs; gelişen ekonomisi ve yükselen hayat standartları ile hem düşük bütçeli hem yüksek bütçeli yatırımlar için harika fırsatlar sunuyor. Öte yandan yeşilin ve mavinin bir araya geldiği muhteşem coğrafyası, tarihi mirası, sıcak iklimi, eğlence merkezleri ve güvenliğiyle turizmde ve yaşamda dünyanın önde gelen bölgelerinden biri olması Kıbrıs’ı cazip kılmaktadır.

Geçitkale; KKTC’nin doğusunun merkezinde olup, kuzey-güney ve doğu-batı akslarını birbirine bağlayan ana yol güzergahlarının kavşak noktasındadır. İskele Long Beach, Bafra Oteller Bölgesi, Karpaz Yarımadası, Tatlısu Kuzey sahili gibi bölgelere 15-30 dk ulaşım mesafesinde olması nedeniyle cazibe merkezi haline gelmiştir.

İskele Long Beach bölgesindeki yatırımlar, üretilen markalı konut projeleri sonrası aynı üstlenicilerin Geçitkale'de de üç büyük projeyi planlıyor olmaları tüm dikkatleri buraya çevirmiştir. Bu durum Geçitkale'nin bölgede bir cazibe merkezi olmasını sağlamıştır. Geçitkale; yeni yerleşim alanları, ulaşım, sosyal imkanlarıyla birçok fırsat barındırmaktadır.

Benzer Projeler DEĞER Kazandı

Bölgedeki benzer projelerin çok kısa sürede yatırımcısına döviz bazlı %120 kazandırdığı görülmektedir. Bu artışın devam edeceği bölgedeki inşaat sayısındaki artışa bakarak söyleyebiliriz. Örnek projelerden hareketle Kıbrıs’ta 1+1 daire garantili arsa projelerinin büyük potansiyele sahip olduğunu anlaşılmaktadır. Bölgeye olan talep, potansiyel müşteri kitlesi ve projelerin başarısı yatırımınızı fırsata çevirerek değerli kılmaktadır.

Özetle; AB ve İngiltere’nin Kıbrıs’a yaptığını yatırımlar, stratejik önemi ve büyüme potansiyeli, gelişen ve büyüyen Kıbrıs’daki yeni yerleşim alanlarında düşük ve yüksek bütçeli yatırım fırsatlarının kısa vadede kazanca dönüşme potansiyeli, orta ve uzun vadede Avrupa Birliği sınırları dahilinde mülk sahibi olma fırsatı, Türkiye’ye göre ortalama amortisman süresinin 13-15 yıl daha kısa olması, döviz cinsinden yüksek kira getirisi, yaşam amaçlı sevdikleriniz veya ailenizle kaliteli ve güvenli bir hayatın kapılarını aralayabilmek imkanı sunmaktadır.

Kıbrıs'ta Ulaşım

Ercan Uluslararası Havalimanı’nın yolcu kapasitesini iki katına çıkaracak yatırımın açılışının 2024’ün ilkbaharına ertelendiği haberleri basında çıkmasına karşın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs Barış Harekatı yıldönümünde Ercan Havalimanı’na inerek açılış yaptığı ajanslar tarafından paylaşılmıştır.

Kıbrıs, deniz yolu ulaşımında oldukça önemli bir yer tutar ve büyük deniz turlarının da vazgeçilmez rotaları arasındadır. Kıbrıs’ın trafiği soldan akar.

Kıbrıs'ta Sağlık Hizmetleri

Her yıl 75.000’den fazla insan yüksek kaliteli sağlık hizmetleri için hava yoluyla Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmektedir. Kıbrıs, özellikle Avrupalılar ve bilhassa İngilizler için önemli sağlık turizmi destinasyonlarından biridir. Sağlık alanında AB destekli yatırımlar sürmektedir.

Kıbrıs'ta Eğitim

Kuzey Kıbrıs’ta eğitim; 30'dan fazla uluslararası eğitim kurumunda, 140 ülkeden 200.000’i aşkın öğrenci ile yapılmaktadır.

Kıbrıs Ekonomisi

Kuzey Kıbrıs için en stratejik ekonomik girişimler arasında Akdeniz Havzası Doğal Gaz Rezervleri ile "Hayat Hattı"  isimli temiz su projeleri gösterilebilir. İhracatın mallara göre dağılımında; narenciye (portakal&limon), süt ürünleri, rakı, hurda, konfeksiyon, narenciye konsantresi, alçı taşı ve ilaç sektörleri üst sıralarda yer almaktadır.

Turizm ve Bankacılık, önemli ve vazgeçilmez diğer alanlar olarak öne çıkmaktadır. KKTC'de gayrimenkul sektöründe Kuzey Avrupalı, İngiliz ve Türk gurbetçilerin satın almaları son yıllarda oldukça ivme kazanmıştır.

Kıbrıs Festivalleri

Proje Teknik Bilgileri

Proje Bilgileri ve Fotoğrafları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gazimağusa şehri Geçitkale ilçesinde yer alan konut imarlı, 1+1 daire garantili arsa projesine ait teknik bilgilerdir:

Toplam Arsa Alanı56.975,76 m²
Toplam İnşaat Alanı125.346,00 m²
İmar DurumuKonut İmarlı
Tahsis Alan Sayısı345 Adet
Daire Garantili Arsa Payı 165 m²
Daire Garantili (1+1)54.7 m² daire
Turizm Rehberi

Gezilecek Yerler

Kuzey Kıbrıs’ta yıl boyu farklı aktiviteler devam eder. Kıbrıs mutfağından kebap, kleftiko, köfte, lahmacun, meze, yalancı dolma en beğenilen damak tatları arasındadır. Yamaç paraşütü, go-kart, avcılık, balıkçılık, doğa yürüyüşleri ve camping, paintball, bisiklet, scuba, golf, kış sporları ve dağcılık, binicilik gibi yılın her mevsimi yapabileceğiniz aktiviteler mevcuttur.

Turistik yerler arasında mutlaka görülmesi gerekenler; Bellapais Abbey, Girne Kalesi, Selimiye Camii, Girne Limanı, Büyük Han, Barbarlık Müzesi, Maraş, Othello Kalesi, Manastırlar, Salamis Kalıntıları, Eski Çarşılar ve kumsallardır.

20 km

İskele Bölgesi

Long Beach İskele

22 km

Gazimağusa

Salamis Antik Kent

42 km

Lefkoşa

Büyük Han

42 km

Lefkoşa

Araba Müzesi

52 km

Girne

Girne Kalesi

31 km

Gazimağusa

Can Bulat Müzesi

45 km

Lefkoşa

Selimiye Camii

54 km

Çatalköy

Bellapais Abbey 

Proje Alanı

Projenin Konumu

Sorularınızı Yanıtlıyoruz

Yatırım fırsatlarını kaçırmayacağınız, hayalinizdeki yaşama ilk adımı atacağınız projelerimizle ilgili tüm sorularınızı uzman danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek yanıtlıyor.
Sizi Maslak Polaris Plaza'daki ofisimizde misafir ediyor, projelerimiz hakkında detaylı bilgi veriyoruz. 
Bilgi talep formunu doldurabilir veya mesai saatleri içerisinde 0 (850) 811 9 777 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi Talep Formu